#Najnowsze

W jakiej łazience znajduje się Moaning Myrtle?

W jakiej łazience znajduje się Moaning Myrtle?

Jeśli jesteś Potterhead, to pewnie zastanawiałeś się: Jaką łazienkę nawiedza Moaning Myrtle? Urodzona jako Myrtle Elizabeth Warren, jest byłą uczennicą Ravenclawu i uporczywym nawiedzaczem dziewczęcej łazienki na pierwszym piętrze, w wydaniach amerykańskich nazywanej również drugim piętrem. Kiedy Myrtle czuje się przygnębiona, wraca do łazienki, by odkręcić wszystkie krany. To jej sposób na pozbycie się kłopotów.

Hogwart

Postać Moaning Myrtle po raz pierwszy pojawiła się w książce Harry Potter i Komnata Tajemnic. Postać ta jest czarownicą, która potrzebuje spokojnego miejsca do warzenia Eliksiru Poliji. Hermiona Granger wybiera do tego celu łazienkę na drugim piętrze. Jednak ludzie unikają korzystania z tej łazienki ze względu na jej ciągłe jęki. Kiedy Hermiona była w złym humorze, otwierała wszystkie krany w łazience, zalewając korytarz na drugim piętrze.

Łazienka Jęczącej Myrtle jest jedną z wielu łazienek dla dziewcząt w Hogwarcie. Znajduje się na drugim piętrze, nad Wielką Salą. Od czasu śmierci Moaning Myrtle Warren, łazienka ta jest nieczynna. W łazience jest pełno wyszczerbionych kamiennych umywalek i popękanych luster. Jest też oświetlona świecami, co czyni ją jeszcze bardziej przerażającą.

W książce Moaning Myrtle to czarownica z Ravenclawu. Jest ona Ravenclawem i byłą uczennicą Hogwartu. Jej imię to Myrtle Elizabeth Warran. Rowling potwierdziła ten fakt w tweecie w 2015 roku. Dodała, że Myrtle nie została nazwana po amerykańskiej senator Elizabeth Warren, ale raczej od jej zwykłego angielskiego drugiego imienia, Elizabeth.

Myrtle jest również znana jako poltergeist. Duch ten nawiedza dziennik Toma Riddle’a i jest znany z tego, że ma paskudny temperament. Często powoduje, że łazik wybucha gutem łez. Jej śmierć również została powiązana z łazienką. Nie wiadomo, co spowodowało śmierć Myrtle, ale możliwe, że była w niej, gdy Tom przywołał bazyliszka.

W rezultacie nie pozostaje im nic innego, jak odwiedzić toaletę Myrtle. Gdy to robią, trio znajduje pamiętnik Riddle’a. Harry, Ron i Hermiona są zszokowani, że znaleźli go w łazience Myrtle. Pomimo faktu, że nie mówi bardzo dobrze, Myrtle jest w stanie skierować Harry’ego do Złotego Jaja. Opowiada też Harry’emu swoją historię stania się duchem, czyli upiorną opowieść.

W trzeciej odsłonie serii o Harrym Potterze ogr Tom Riddle siedzi odwrócony plecami do drzwi. Pochylając głowę, kurczowo trzyma się umywalki. Dowcipniś nie ma wyrzutów sumienia, ale Myrtle jest podglądaczem. Była doskonałym podsłuchiwaczem, a Harry Potter ani razu nie wyraził wyrzutów sumienia wobec ogra.

Ravenclaw

W książkach o Harrym Potterze Jęcząca Mirt to duch, który nawiedza łazienkę dziewcząt w Hogwarcie. Jest to przysadzista zjawa z pryszczami i długimi włosami, która obraża się za najmniejszy pretekst. Podobno może wchodzić w interakcje z wodą, ale musimy poczekać i zobaczyć. Ta strona została napisana, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej o legendzie.

Myrtle Warren urodziła się pod koniec lat dwudziestych XX wieku z mugolskich rodziców, ale do Hogwartu poszła na początku lat czterdziestych. Została przydzielona do Ravenclawu. Teraz nie mieszka już w dziewczęcej łazience w zamku Hogwartu, ale można ją spotkać w publicznych łazienkach w Hogsmeade. Legenda o istnieniu Jęczącej Mirtowej rozpoczęła się po tym, jak J.K. Rowling ujawniła szczegóły dotyczące jej domu podczas livestreamu w 2012 roku.

Łazienka Moaning Myrtle jest najbardziej ikonicznym miejscem w „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. Otwiera się ona, aby ujawnić wejście do Komnaty Tajemnic, które jest ukryte za drzwiami. W łazience znajdują się również dwie działające toalety oraz kociołek do eliksiru poljuice’owego zawierający składniki. W łazience znajduje się również mnóstwo okien i duże okrągłe okno.

Chociaż przezwisko Myrtle było błędne, było czymś więcej niż tylko głupim imieniem. Jej ciągłe jęki przypominały Harry’emu i Ronowi, że duchy mają uczucia i mogą być zranione przez ich działania. Dokuczała też Hermionie, że chodzi do łazienki, a trio dokuczało Hermionie. Ron był szczególnie sprawny w wywoływaniu obrażeń. W końcu jęcząca Myrtle ujawniła wejście do Komnaty Tajemnic.

Po śmierci Myrtle miała problemy z nawiązywaniem przyjaźni, choć zadurzyła się w Harrym. Mimo to Myrtle większość czasu spędzała we własnej łazience, choć odwiedzała inne łazienki w szkole. Zawsze była tak przygnębiona, że większość czasu spędzała na jęczeniu. Jeśli już udało jej się wyjść z łazienki, znajdowała w niej Harry’ego zwłoki.

Moaning Myrtle jest jedną z najpopularniejszych postaci z Harry’ego Pottera i została przedstawiona w kilku filmach. Miała trzydzieści lat, gdy rozpoczęto kręcenie filmu, ale widzowie by o tym nie wiedzieli. Jest również znana z roli Jude w filmach Bridget Jones oraz z użyczenia głosu anzellańskiemu droidowi Babu Frik w Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker.

Łazienka dla dziewczyn

Toaleta w łazience dla dziewczyn jest nawiedzana przez ducha. Duch ten ma chude włosy, grube okulary i pryszcze. Duch nazywa się Moaning Myrtle. Komnata Tajemnic została zbudowana w łazience dziewcząt przez Salazara Slytherina, aby pozbyć się ze szkoły nieczystych uczniów. Toaleta ta była miejscem grozy i tajemnicy, co budzi fascynację fanów książek i filmów.

Jęczący Mirt nawiedza łazienkę dziewcząt na pierwszym piętrze, nad Wielką Salą. Duch jest uczennicą Ravenclawu, która została zabita przez Bazyliszka Voldemorta. Jej duch nawiedza łazienkę po dziś dzień, dlatego jest ona opisywana jako ponura i zapyziała. Łazienkę zdobią wyszczerbione kamienne umywalki i popękane lustra, a podłoga jest wilgotna.

Moaning Myrtle była urodzoną w Mugolii czarownicą, która uczęszczała do szkoły czarów i magii w Hogwarcie. Została przydzielona do Ravenclawu, a jej śmierć w 1943 roku została spowodowana przez Bazyliszka Salazara Slytherina. Ze względu na jej depresyjny charakter, jej duch nawiedza łazienkę dla dziewcząt na drugim piętrze. Nawiedza również łazienkę chłopców.

Moaning Myrtle to postać, która staje się bardzo ważna w fabule książki. Była to urodzona w Mugolii dziewczyna, która zmarła patrząc w górę na parę żółtych oczu. Oczy te pojawiają się w pobliżu umywalek w jej łazience. Kiedy dwaj przyjaciele podążają za oczami, znajdują bazyliszka. Ron obraża Myrtle wspominając jej śmierć. Bazyliszek pojawia się również w łazience.

Po tym, jak żartowniś rzucił w Myrtle książką w toalecie dla dziewcząt, ta zalała ją i rozzłościła się. Harry jednak odzyskał książkę, która jest pamiętnikiem T. M. Riddle’a. Pamiętnik ten jest wskazówką, która prowadzi do Hagrida. Hagrid wysyła postać do zamku, gdzie wspomina, że dziewczyna zmarła w umywalni ostatnim razem, gdy Izba została otwarta. Harry myśli, że może to być Moaning Myrtle.

Myrtle była dręczona w życiu i po śmierci. Nie miała wielu przyjaciół. Jej poltergeist Peeves był dręczycielem, który wyśmiewał się z Myrtle nawet wtedy, gdy nie było jej do twarzy. Dodatkowo uważała, że jeśli ludzie dowiedzą się o jej śmierci, to zniszczą jej śmierć. Dlatego też ukryła się w łazience dla dziewcząt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *