#Najnowsze

Czy środek do czyszczenia łazienki zabije osy?

Łazienka a toaleta

Niektórzy ludzie martwią się, że Lysol nie zabije os, ale tak nie musi być. Produkt działa dobrze i zabija osy, ale pominie wiele z nich. Ponadto, nie zrobi wiele, jeśli nie dostaniesz ich całkowicie oblanych. Tak więc, dobrą alternatywą dla Lysol jest mieszanka mydła i wody. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy użyć gorącej wody, aby mydło się spieniło.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z budropol.com.pl

Mydło do naczyń

Mydło do naczyń, gdy jest używane prawidłowo, może zabić osy. Metoda ta jest skuteczna, ponieważ zabija je w kontakcie i w gnieździe. Ważne jest, aby pamiętać, że te osy są bardzo niebezpieczne i wydadzą swój ostatni oddech, aby chronić swoje gniazdo. Dobrym pomysłem jest również noszenie odzieży ochronnej podczas rozpylania. Do rozpylania roztworu mydła na odległość można użyć opryskiwacza zakończonego wężem ogrodowym.

Do odstraszania os można również użyć roztworu mydła do naczyń i wody. Roztwór ten jest łatwy w użyciu i bezpieczny dla większości roślin i zwierząt. Aby użyć tego roztworu, zmieszaj niewielką ilość mydła do naczyń z wodą w plastikowym spryskiwaczu. To rozwiązanie dociera do spiral os i dusi je. Zabije szerszenie i żółtaczki.

Lakier do włosów

Jeśli masz plagę os, możesz nie chcieć używać śmiertelnych metod do ich wytępienia. Najprawdopodobniej osy dostały się do Twojego domu przez przypadek. Możesz spróbować otworzyć drzwi i okna i wypuścić osy. Możesz również spryskać je lakierem do włosów lub środkiem do czyszczenia łazienki, który szybko je zabije. Uważaj jednak, bo spray na osy jest szkodliwy dla członków rodziny, zwierząt domowych, a nawet powierzchni wewnątrz domu. Aby nie uszkodzić powierzchni w domu, możesz użyć folii, która jest bezpiecznym sposobem aplikacji sprayu.

Podczas gdy lakier do włosów może unieruchomić osy, nie zabija ich. Zamiast tego sprawia, że ich skrzydła sklejają się, utrudniając im latanie. Nie jest skuteczny w przypadku całego gniazda os. Zanim pójdziesz rozpylić lakier do włosów, powinieneś założyć odzież ochronną i rękawice. Jeśli to możliwe, można założyć kapelusz pszczelarski i welon.

Bleach

Jeśli masz problem z osami w łazience, możesz zrobić roztwór jednej części wybielacza i dwóch części wody i użyć go do spryskania tego obszaru. Mieszanka zabije osy i wszelkie larwy w gnieździe. Zabije również wszelkie inne owady lub zwierzęta wokół domu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj roztworu wybielacza w nocy, kiedy wszystkie osy są w domu.

Innym skutecznym sposobem na pozbycie się os jest użycie roztworu octu. Jest to skuteczne w zabiciu os, ponieważ ocet zatka ich pory oddechowe. Należy jednak upewnić się, że stoisz w bezpiecznej odległości od os podczas rozpylania roztworu octu. W ten sposób unikniesz narażenia się na działanie roztworu octu. Zamiast tego należy umieścić osy w bezpiecznej odległości od miejsca i rozpylić roztwór z odległości.

Lysol

Można rozpylić Lysol na osy, aby je zabić, ale wyniki nie są zbyt dobre. Środek chemiczny nie jest skuteczny w przypadku całych gniazd i może się okazać, że zostaniesz użądlony kilka razy, gdy będziesz próbował spryskać osę. Spray może również zatruć osę, ale nie musi zabić jej natychmiast. Raczej sprawi, że osa będzie zbyt przemoczona, aby latać.

Należy pamiętać, że użycie jakiegokolwiek rodzaju mydła do naczyń nie zawsze jest skuteczne w zabijaniu os. Zaleca się stosowanie naturalnych mydeł do naczyń lub wody z mydłem. Są one bezpieczniejsze dla środowiska i Twojego zdrowia. Co więcej, możesz użyć repelentu na osy z nadrukiem. Pamiętaj tylko, aby dokładnie przestrzegać wskazówek. Jeśli martwisz się o spray, możesz po prostu wydrukować odstraszacz os, aby umieścić go na swoim domu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *