#Najnowsze

Wybór Jaki wentylator wyciągowy do łazienki?

Wybór Jaki wentylator wyciągowy do łazienki?

Jeśli chodzi o wybór idealnego wentylatora wyciągowego do łazienki, istnieje kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę. Czynniki te pomogą Ci znaleźć najlepszy model dla Twoich potrzeb. W tym artykule przyjrzymy się różnym opcjom, w tym Airflow, Manrose i Flexit 100F. Oto niektóre z zalet i wad każdego modelu. Należy również wziąć pod uwagę wielkość łazienki i jej wymagania dotyczące wentylacji. Aby ułatwić Ci poszukiwania, wymieniliśmy zalety i wady każdej z marek.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z jakzamieszkac.pl

Przepływ powietrza

Przepływ powietrza w łazienkowych wentylatorach wyciągowych różni się w zależności od wielkości wentylatora i odległości od ściany zewnętrznej. Na przykład w łazience z wyciągiem zamontowanym na suficie potrzebny będzie wentylator o większym przepływie powietrza niż ten zamontowany na ścianie zewnętrznej. Istnieją dwa popularne rodzaje wentylatorów wyciągowych – odśrodkowe i osiowe. Oba dostępne są w modelach domowych. Ich wielkość wirnika zależy również od wielkości pomieszczenia, w którym są zainstalowane.

Przepływ powietrza w łazienkowych wentylatorach wyciągowych powinien wynosić co najmniej piętnaście litrów na minutę (l/s) i 54 metry sześcienne na godzinę (m3/h). Wymagania te są często podane w opisie produktu. W starszych łazienkach, w których są tylko okna, wentylator wyciągowy jest często niezbędny, aby zapobiec rozwojowi pleśni. W związku z tym przepływ powietrza w łazienkowych wentylatorach wyciągowych jest niezbędny dla zdrowego środowiska domowego. Można zakupić wentylator wyciągowy, który spełnia wymagane wymagania dotyczące przepływu powietrza i jest łatwy w montażu.

Inline

Inline łazienkowe wentylatory wyciągowe są idealne do łazienek o małej lub ograniczonej przestrzeni. Urządzenia te są dostarczane z półsztywnym odcinkiem przewodu, białą kratką po stronie wewnętrznej i brązową kratką po stronie zewnętrznej. Jednostki można ustawić tak, aby działały przez minimum 20 minut po wyłączeniu światła lub wentylatora. Pomaga to zminimalizować ryzyko wystąpienia ciągów wstecznych, które mogą poważnie uszkodzić system wentylacyjny.

Wyciąg łazienkowy HiB Inline ma stopień ochrony IPX-4 i dyskretny wygląd. Jest w stanie odciągnąć do 25 stóp sześciennych powietrza na godzinę. Jego cicha praca sprawia, że idealnie nadaje się do łazienek. Model ten może pochwalić się wskaźnikiem wyciągu wynoszącym 25 decybeli. Można go również zainstalować w narożnikach, co minimalizuje hałas i uszkodzenia wody. Wyciąg łazienkowy inline może być łatwo zainstalowany w zamkniętej przestrzeni, z minimalnym zakłóceniem przestrzeni.

Manrose

Z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń wentylacyjnych, Manrose jest liderem w dziedzinie produktów do wentylacji łazienek. Szeroka gama domowych wentylatorów wyciągowych jest projektowana i montowana w Wielkiej Brytanii. MF100T jest najszybciej sprzedającym się liniowym wentylatorem o mieszanym przepływie w kraju. Wszystkie wentylatory są ciche, a seria GOLD posiada silniki z łożyskami kulkowymi o długiej żywotności i pięcioletnią gwarancję. Marka ta jest liderem ruchu cichych wentylatorów łazienkowych.

Gama Manrose obejmuje szereg różnych opcji, w tym regulatory termostatyczne i regulowane ustawienia ciepła. W ofercie znajdują się wentylatory do okien, ścian i sufitów, a także wyciągi do łazienek i pryszniców. Istnieją nawet akcesoria do wentylatorów wyciągowych Manrose, w tym podgrzewacz ręczników i światła LED. Dostępnych jest wiele różnych modeli, więc wybór odpowiedniego dla Twojej łazienki może być prosty. Po wybraniu odpowiedniego wentylatora nie trzeba się martwić o montaż, ponieważ marka oferuje szereg akcesoriów instalacyjnych.

Flexit 100F

Wentylator łazienkowy Flexit 100F jest przeznaczony zarówno do montażu sufitowego, jak i ściennego i wytwarza bardzo cichą głośność. Jego energooszczędny silnik i niepodzielne żaluzje zwrotne pomagają utrzymać łazienkę w suchości i czystości, usuwając przykre zapachy i poprawiając jakość powietrza. Ponadto jest objęty dwuletnią gwarancją i wykonany z termoplastu z certyfikatem ABC. Jest to świetny stosunek jakości do ceny i będzie świetnym dodatkiem do każdej łazienki.

Ten sześciocalowy wentylator wyciągowy ma 166,0 mm szerokości i 98 cm wysokości. Jego silnik 230/240 V AC wytwarza 98 m3/h przepływu powietrza. Posiada sterownik łańcuchowy i nadaje się zarówno do montażu sufitowego, jak i ściennego. Posiada również wąż 900 mm i wąż przedłużający 950 mm. Ma niski poziom hałasu i może być używany od dwóch do trzydziestu minut.

Airroxy Planet

Łazienkowy wentylator wyciągowy Airroxy Planet został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej jakości systemu wentylacji w łazienkach. Jego sześciocalowy rozmiar pozwala na łatwy montaż na ścianie lub suficie. 20-watowy silnik urządzenia jest w stanie wyciągnąć do 98 m3 powietrza na minutę. Jego sterownik z łańcuchem pociągowym pozwala na sterowanie nim przez użytkownika. Urządzenie to może być również wykorzystywane jako osuszacz, który pomoże usunąć nadmiar wilgoci z powietrza w Twojej łazience.

Jest to wysoce wydajna jednostka, która jest cicha. Jego dwubiegowy silnik pozwala na maksymalne usuwanie wody i wytwarza tylko 26,5 dB hałasu. Jednostka ta jest również idealnym rozwiązaniem dla łazienek o ograniczonej przestrzeni. Jednostka ta jest łatwa do czyszczenia i wymaga minimalnej konserwacji. Jest to również jeden z najcichszych przerywanych wentylatorów łazienkowych na rynku. Zakup jednego z nich sprawi, że Twoja łazienka będzie bardziej komfortowa i bezpieczna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *