#Aktualności

Jeśli Twoja łazienka śmierdzi jak zgniłe jaja, wezwij hydraulika

Jeśli Twoja łazienka śmierdzi jak zgniłe jaja, wezwij hydraulika

Jeśli Twoja łazienka śmierdzi jak zgniłe jaja, być może nadszedł czas, aby wezwać hydraulika lub naprawić to samemu. Podczas gdy istnieje kilka różnych przyczyn tego zapachu, zazwyczaj można go naprawić samodzielnie, czyszcząc toaletę octem i sodą oczyszczoną. Te dwa składniki wytworzą pieniącą się substancję, która jest doskonała do czyszczenia. Jeśli te metody nie działają, możesz spróbować innych, droższych rozwiązań czyszczących. Oto kilka najczęstszych przyczyn:

Siarkowodór

Jeśli Twój zlew i odpływ pachną jak zgniłe jaja, możesz mieć problem z siarkowodorem. Gaz ten powstaje, gdy ścieki i bakterie łączą się, wytwarzając siarkę. Chociaż nie stanowi to zagrożenia dla zdrowia, może być bardzo nieprzyjemne i może rozprzestrzeniać się po całym domu. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się zapachu zgniłego jajka z Twojej łazienki.

Zanim zaczniesz leczyć siarkowodór, najpierw musisz ustalić, co spowodowało powstanie gazu w pierwszej kolejności. Zazwyczaj gaz pochodzi ze zlewu lub odpływu. Może on również zanieczyścić inne powierzchnie, takie jak miedziane lub mosiężne naczynia. Zapach może być również wchłaniany przez skórę, powodując zanieczyszczenie żywności i napojów.

Skorodowane anody magnezowe

Gdy Twoja łazienka wydziela zapach siarki, istnieje duża szansa, że Twoje anody magnezowe lub aluminiowe zostały skorodowane. Jeśli tak jest, czas je wymienić. Możesz spróbować użyć aluminiowego lub cynkowego pręta anodowego, aby pozbyć się zapachu. Możesz również użyć kombinacji obu typów. Kluczem jest upewnienie się, że nie narażasz swojego zdrowia na niebezpieczeństwo!

Inną częstą przyczyną zapachu siarki w wodzie jest skorodowana anoda magnezowa w zbiorniku ciepłej wody. Może to być spowodowane rozwojem bakterii siarkowych wewnątrz zbiornika z gorącą wodą. Zazwyczaj chlor zabija bakterie siarkowe, ale siarkowodór może nadal powodować nieprzyjemny zapach. Ten zapach w twojej gorącej wodzie jest wynikiem przerostu bakterii siarkowych w pręcie anody magnezowej.

Nieszczelny syfon

Jeśli zauważyłeś, że Twoja łazienka pachnie jak zgniłe jajka, może to być spowodowane nieszczelnym syfonem. Syfon to urządzenie, które zatrzymuje ścieki w odpływie i tworzy barierę, dzięki której gazy z kanalizacji nie mogą wydostać się na zewnątrz. Gdy syfon jest zatkany, w odpływie mogą rozwijać się bakterie, które powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Syfon jest rurą w kształcie litery U, która łączy odpływ ze zlewu z większą rurą ściekową w ścianie. Jest to najwygodniejszy sposób czyszczenia odpływu, ponieważ jest on zawsze pełen wody, w przeciwieństwie do głównego przewodu. Syfon zapobiega również przedostawaniu się gazów ściekowych do domu. Zamiast tego gazy ściekowe wydostają się przez rurę odpowietrzającą w suficie.

Nieszczelne pułapki mogą być łatwe do naprawy, jeśli wiesz, czego szukać. Jeśli syfon jest suchy, jest bardziej prawdopodobne, że jest zablokowany lub ma pękniętą uszczelkę. Jeżeli woda w odpływie płynie powoli, można przepuścić wodę przez odpływ, aby zastąpić utraconą wodę. Jeśli to nie zadziała, należy rozważyć wymianę syfonu.

Outgassing

Istnieje kilka przyczyn powstawania zapachów w łazience, od outgassingu po złą jakość wody. Zapach zgniłych jaj jest spowodowany gazowym siarkowodorem, produktem ubocznym rozwoju bakterii. Gaz ten pochodzi z wielu źródeł, w tym z zanieczyszczonej wody i zanieczyszczonego zbiornika z ciepłą wodą. Podczas gdy ten rodzaj gazu nie jest szkodliwy w małych ilościach, narażenie na niego może prowadzić do zawrotów głowy, bólu głowy, nudności, a nawet utraty przytomności.

Najczęstszym źródłem zapachów z łazienki jest zatkana rura odpływowa. Gazy ściekowe wydostają się z rur i dostają się do Twojego domu przez pęknięte rury spustowe. W takim przypadku zapach jest bardziej dominujący na zewnątrz niż wewnątrz. Na szczęście łatwo jest znaleźć i naprawić źródło tego zapachu. Aby rozwiązać problem, wystarczy otworzyć rurę odpływową i pozwolić wodzie płynąć przez co najmniej dziesięć minut.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *